25.10.2016 | VÝLOVY RYBNÍKŮ OKOLÍ PENZIONU

VÝLOVY RYBNÍKŮ 2016   Mezi tradiční podzimní události patří zajisté výlovy...

01.04.2015 | STEZKA Z PTAČÍHO POHLEDU

PŘINÁŠÍME  VÁM POHLED Z PTAČÍ PERSPEKTIVY NA NOVĚ VZNIKLOU STEZKU PRO PĚŠÍ Z MĚSTEČKA...

01.04.2015 | NOVÁ STEZKA KRÁLIČÍ VRCH-ZLIV

  Od ledna tohoto roku je možno se projít po stezce pro pěší z Králičího vrchu od Penzionu...

30.03.2015 | VELIKONOČNÍ BALÍČEK 2015

VÁŽENÍ HOSTÉ, TĚŠÍTE SE NA JARNÍ SLUNÍČKO, SVĚŽÍ JARNÍ TRÁVU A PRVNÍ JARNÍ KVĚTY,...
www.tixik.com

Kontakt

mapa Penzion Bezdrev
Králičí vrch
Zliv u Českých Budějovic
tel.: +420 387 963 281
info@penzionbezdrev.cz

01.04.2015 - NOVÁ STEZKA KRÁLIČÍ VRCH-ZLIV

 

Od ledna tohoto roku je možno se projít po stezce pro pěší z Králičího vrchu od Penzionu Bezdrev až do samého centra městečka Zliv. Tato stezka vznikla z podnětu nadšenců a milovníků jihočeské přírody Sdružení Racek Zliv za částečného přispění zaměstnanců Penzionu Bezdrev. Jsme rádi, že budete moci vyzkoušet novou příjemnou cestu krásnou přírodou bez aut, s krásnými výhledy  a kouzelnými zákoutími rybníka Bezdrev.

Budování stezky probíhalo od listopadu po odpolednách a víkendech, zapojili se členové spolku Racek i jejich přátelé. Zatím nebylo potřeba žádat město o finance, veškeré dosavadní práce byly financovány z vlastních zdrojů členů spolku, kteří také používali svou techniku. Při prvotním prořezávání nejtěžších míst byla využita technika HASu, ale nyní je vše zpracováváno vlastními silami.

V první etapě šlo o zprůchodnění celé trasy a vytvoření bezpečné cesty pro pěší až na Králičák.V dalších etapách se bude celý prostor dočišťovat od suchých větví a letitého odpadu. Na stezce budou umístěny odpadkové koše a prvky pro relaxaci - lavičky s výhledy na Bezdrev, vyhlídky, prostory pro dětské hry. Do budoucna plánujeme vytvořit i malou galerii řezbářských děl a instalací od místních umělců.

      

 

Penzion Bezdrev 2009 ©  |  Developed by Kinet